Wypożyczalnia szalunków – wynajem materiałów konstrukcyjnych

26 listopada 2019

Jeszcze nigdy nie widziałeś tak fantastycznej oferty wynajmu szalunków Kraków!

Szalunki to tymczasowe elementy konstrukcyjne, zwykle składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, powszechnie wykorzystywanych w budownictwie. Używa się ich do wznoszenia, modelowania stosownego kształtu, jak również podpierania konstrukcji z żelbetonu lub betonu. Przydają się one także do zabezpieczania rowów w gruncie i wspierania otworów w ścianach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie schodów, nadproży, stropów, betonowych cokołów ogrodzeń i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Stropowe, ścienne i do wykopów – wypożyczalnia szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich stosowania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, jak również elementy stosowane do wykopów. Szalunki stropowe można podzielić na dźwigary, stolik szalunkowy i podpory, zaś ścienne na lekko gabarytowe i średnio gabarytowe. Natomiast wśród szalunków do wykopów wyróżniamy ciężkie, średnie oraz lekkie. Wiele firm budowlanych wypożycza obecnie elementy konstrukcyjne – wynajem szalunków staje się niezwykle popularny przede wszystkim wśród niedużych przedsiębiorstw nie posiadających własnych systemów szalunkowych.

Wynajem szalunków – dlaczego to się opłaca?

Dlaczego warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy świadczące tego rodzaju usługi w Krakowie i mniejszych miastach, dysponują obszernym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również proponują niewygórowane ceny. Wynajem szalunków zda egzamin też wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, pozwala oszczędzić czas, a także stanowczo przyspieszyć prace budowlane.

Kontakt z firmą:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]