Wywóz śmieci – jak pozbyć się dużej ilości odpadów?

24 stycznia 2020

Remont mieszkania, budowa czy też przebudowa domu, opróżnianie strychu bądź piwnicy, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka w ogóle niezwiązane ze sobą zajęcia? W ich przypadku pojawiają się duże ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany, a także ziemia i odpady zielone należy odwieźć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Jak jednak postąpić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich samodzielnie? W takich wypadkach najodpowiedniej zrobimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz odpadów – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferujące go przedsiębiorstwo usługowe dostarcza do klienta kontener o objętości dobranej do zaawansowania prac i ilości wytworzonych odpadów. Klient może przez czas wskazany w umowie napełnić go śmieciami nie martwiąc się o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie terminie firma odbiera od klienta kontener na śmieci wraz z zawartością. To na niej leży w tym momencie obowiązek zatroszczenia się o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie bezproblemowym i wygodnym.

Komu zalecamy wywóz odpadów?

Wywóz odpadów zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego typu największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często wybierany przez inne firmy. Wykorzystują je m.in. przedsiębiorstwa remontowe, budowlane czy ogrodnicze. W sezonie zimowym to również najlepsza metoda na magazynowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z trawników, boisk, dróg wewnętrznych czy parkingów.