Zaproszenia, termin, lokal – jak zorganizować chrzciny?

15 czerwca 2022

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie chrzcin w Krakowie? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na palacradziwillow.pl/oferta/przyjecia-okolicznosciowe/chrzciny/.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszym ważnym rodzinnym wydarzeniem związanym bezpośrednio z ich nowo narodzoną pociechą, wobec tego troszczą się o to, by wszystko w ten dzień było dopracowane. Organizacja chrzcin bywa jednakże wyzwaniem, w szczególności jeżeli na chrzest zaprasza się dużą liczbę krewnych i przyjaciół. Niżej otrzymasz kilka porad, które pomogą ci w tym zadaniu.

Organizacja chrzcin – możesz określić preferowany prezent dla swojego dziecka

Kiedyś sakrament chrzcin odbywał się zaraz po narodzinach pociechy, częstokroć nawet tego samego dnia, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z czasem chrzest zamienił się w doniosły dzień nie tylko dla najbliższej rodziny pociechy, skutkiem tego jest planowany na ogół parę miesięcy po jego urodzinach. Daje to czas na drobiazgowe rozważenie głównych kwestii tego wydarzenia, jak wybór świątyni, w której będzie mieć miejsce uroczystość, a także ojca i matki chrzestnych. Planując z parafią dzień obrzędu trzeba uwzględnić to, ile czasu będzie potrzebne na zaproszenie gości, jak również przygotowanie dla nich posiłków oraz noclegu, jeśli będą podróżować do nas z daleka. W rozesłanych zaproszeniach warto zawrzeć prośbę o konfirmację przez gości swojego uczestnictwa, co jest nieodzowne do ustalenia ile osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się też zakomunikować, jakiego podarunku pragnęlibyśmy dla dziecka. Rodzina przeważnie skupia się na zabawkach, jednak rodzicom większą radość sprawią praktyczne prezenty, jak chociażby ubranka, fotelik do auta lub kołderka dla dziecka.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny planowano przeważnie w domu rodziny dziecka, zatem nie wszyscy uczestnicy mszy w świątyni mogli być gośćmi odświętnej biesiady. Współcześnie obiad dla sporej grupy członków rodziny oraz dalszych i bliższych znajomych nowych rodziców jest już standardem. Sprawdzając propozycje lokali, gdzie można urządzić chrzciny, szukaj tych, które nie tylko wynajmują wspaniale udekorowane pomieszczenia, ale też współpracują z firmą cateringową, która przyszykuje menu harmonizujące z charakterem obiadu oraz która zapewni rzetelną obsługę uczestników. Jeżeli sakrament zaplanowany jest na na miesiąc letni, polecamy wybrać lokal na przyjęcie chrzestne z dostępem do ogrodu, w którym najmłodsze dzieci zamiast nudzić się przy stole mogą wybiegać się na świeżym powietrzu, a rodzina albo fotograf wykona pamiątkowe zdjęcia. Znaczący jest dodatkowo taki wybór sali na przyjęcie z okazji chrztu, by dojazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak późniejszy powrót biesiadników do zarezerwowanego hotelu czy domu.

Kontakt z firmą:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]