Aparat do terapii ultradźwiękowej – na stany zapalne i ból

25 kwietnia 2020

Jeśli szukasz aparatu ultradźwiękowego, koniecznie sprawdź https://www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają korzystny wpływ na ludzkie zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu i usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, opiera się na dwóch typach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają pozytywne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają głównie na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – blizn, stawów, ścięgien oraz wiązadeł i stosuje się je podczas przygotowania organizmu do sporego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne czy przenośne?

Funkcjonują 2 warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją doskonałą dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]