Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

10 sierpnia 2018

Niegdyś osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, zmuszone były do tego, by korzystać z protez. Nie jest to jednak dobre wyjście, gdyż protezy potrzebują pracochłonnej opieki, a ich zakładanie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak sporym uznaniem cieszą się implanty, które są dużo bardziej komfortowe, ale również wykazują wiele innych plusów. Implantologia wszak umożliwia wypracowanie trwałych efektów, do zera zmniejszając ryzyko poluzowania implantu. Warto więc dowiedzieć się, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz trochę mniejsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w przyzębiu chorego, zaś układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia natomiast pozwala na znaczne skrócenie okresu gojenia – chory nie notuje jakichkolwiek bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne okłady, a bezpośrednio po zabiegu – unikać palenia papierosów, gorących potraw oraz alkoholu. Ważne będzie też stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują ból oraz opuchliznę.

Skuteczna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego względu bardzo ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak jednak ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności ze zdrowiem? Najlepiej postąpimy zlecając wykonanie implantów zębów dentyście z dużym stażem i korzystnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu dentystycznego z pewnością znajdziemy ważne informacje.