Czym są dożylne wlewy witaminy C?

18 sierpnia 2018

Witamina C to mikroelement o szerokim spektrum działania, który znacząco przyczynia się do zwalczania chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w okresach jesienno-zimowym. Od kilkudziesięciu lat znajduje jednak zupełnie inne zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Zweryfikujmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Dożylne wlewy witaminy C – alternatywna kuracja

Witamina C jest elementem odpowiedzialnym za prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować ją w formie syntetycznej lub naturalnej (np. z pożywienia), ponieważ samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej stworzyć. Współczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ kwasu askorbinowego na usuwanie groźniejszych schorzeń – zapalenia stawów, arytmii oraz wielu innych. Nauka bada zwłaszcza oddziaływanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre badania starają się wykazać, że zastosowanie niestandardowej terapii może zapewnić znacznie lepsze rezultaty leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na wprowadzeniu sporych dawek tego składnika do ustroju. Kuracje sięgają nawet 10000 mg, jest to więc bardzo silne stężenie, które pomoże zwalczyć szereg poważnych chorób.

Wlewy witaminy C – kiedy zobaczę rezultaty

Sposób dostarczania witaminy C, czyli podanie dożylne, niweluje niebezpieczeństwo pojawienia się działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku standardowych metod (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – miażdżyca cofnie się, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony. Żeby osiągnąć trwałe rezultaty, leczenie musi trwać przez dłuższy czas, a dawki muszą być pod stałą kontrolą weryfikowane przez lekarza, który decyduje o przebiegu leczenia.