Jak wybrać gabinet stomatologiczny?

23 lipca 2022

Odwiedź gabinet stomatologiczny w Krakowie - skorzystaj z doświadczenia fachowców.

Ból zęba jest nadzwyczaj uciążliwym odczuciem. Dlatego też stomatolog jest zazwyczaj jedynym spośród wszystkich lekarzy specjalistów, u którego większość z nas pojawia się na konsultację regularnie co 6 miesięcy. Lecz jak wybrać dobry gabinet dentystyczny?

Znajdź stomatologa w okolicy

Zamieszkali w miastach i większych miejscowościach bez problemu odnajdą w pobliżu swojego zamieszkania jakąś klinikę stomatologiczną, bo jest to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług lekarskich oferujących odpłatną profilaktykę oraz leczenie. Na co należy zwrócić uwagę przy doborze specjalisty, któremu zdecydujemy się powierzyć opiekę nad naszymi zębami? Dobrze, jeśli gabinet stomatologiczny położony jest w pobliżu miejsca zamieszkania pacjenta, żeby w razie nagłego przypadku (dokuczliwego bólu, wypadnięcia plomby albo złamania zęba) nie marnować cennego czasu na dojazd do specjalisty. Godziny otwarcia gabinetu również są istotne – jeśli w dni powszednie dentysta przyjmuje pacjentów minimum do godziny 20:00, pacjent bez problemu umówi się na wizytę bez konieczności wzięcia urlopu w miejscu zatrudnienia. Warto również spojrzeć na szerokość oferty gabinetu stomatologicznego oraz specjalizacji, którymi legitymują się jego dentyści. Im bogatsza oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że niezależnie od od skomplikowanie problemu z jakim pacjent zgłosi się do kliniki, będzie on kompleksowo obsłużony bez konieczności przekierowania go do kolejnych gabinetów. Nie lekceważmy również opinii dotychczasowych pacjentów gabinetu – jeżeli wypowiadają się oni pozytywnie w kwestii świadczonych przez klinikę usług, śmiało można zapisać się na wizytę.

Gabinet stomatologiczny powinien podążać za duchem nowoczesności

Medycyna to ciągle rozwijająca się branża nauki, dlatego także stomatolodzy powinni podążać za duchem postępu. Szukajcie w związku z tym takiego gabinetu stomatologicznego, którego kadra bezustannie zdobywa nową wiedzę, żeby być na bieżąco z nowoczesnymi technikami. Ale samo zdobywanie wiedzy nie wystarcza – za nią musi iść też używanie przez stomatologa najnowocześniejszych komponentów, aparatury i narzędzi. Po roku 2020 kolejnym kluczowym aspektem konsultacji u dentysty staje się też kwestia bezpieczeństwa i higieny, zatem przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym powinno się sprawdzić czy egzekwuje on ścisłe zasady aseptyki, które ochraniają zarówno kadrę medyczną, jak i pacjenta.

Kontakt z firmą:
DentoCentrum
ul. Krowoderskich Zuchów 22
31-272 Kraków

Mob.: +48 600 347 147
E-mail: [email protected]