Jaka metoda wybielania zębów jest najskuteczniejsza

25 lutego 2019

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i sprawia, że staje się ono nieestetyczne. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne wystarczają. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – lampa czy pasta?

Szczotkowanie uzębienia po każdym posiłku pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed przebarwieniami. Kwasy i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby wybielające (paski, żele, soda oczyszczona), nie zapewniają trwałych efektów. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna dysponuje szeregiem narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najczęściej wybierane? Stomatolodzy szczególnie zalecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące efekty już po trzech zabiegach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalistycznego wzornika ustala się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też precyzyjne dobranie PH żelu. Żel naświetlany jest przy pomocy lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba usuwając przebarwienia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o czternaście odcieni, rezultaty są więc niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu trzeba unikać barwiących napojów i potraw przez co najmniej tydzień. Świetne efekty zapewnia również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.