Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

13 kwietnia 2022

Skieruj się tu, jeżeli szukasz szczegółowych informacji o laserowej korekcji wzroku Kraków.

Dostęp do przeróżnych zawodów, komfort w codziennych sytuacjach oraz możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to zaledwie kilka z powodów, które nakłaniają pacjentów do przeprowadzenia korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio nieustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz niezmiernie małe niebezpieczeństwo ewentualnych komplikacji. Za decyzją o wykonaniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, bowiem są czwartą (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekcja laserowa wzroku – czy warto?

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki przy użyciu skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się świetne rezultaty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast wyeliminować hyperopię. Obecnie szeroko rozpowszechnionych rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie pulsy światła podczerwonego. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego formowania, a zarazem zmniejsza zagrożenie uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia dużo argumentów. Kluczowe to z pewnością niska inwazyjność, skuteczność, dokładność oraz nikłe niebezpieczeństwo powikłań. Wypada napomknąć również o tym, że zabieg może być prowadzony w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej odmówić

Zanim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego wykonania. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy głównie infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, nieukończony 21 roku życia, schorzenia oczu jak np. zaćma czy karmienie piersią oraz ciążę.

Kontakt z firmą:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]