Leczenie pod opieką chirurga stomatologa

25 lipca 2018

Nie każde schorzenia zębów jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeśli są one niewystarczające, ostatnim rozwiązaniem jest zazwyczaj któraś z technik chirurgicznych. Para się tym chirurg stomatolog, do którego warto udać się między innymi w przypadku uszkodzonych kości, konieczności umieszczenia implantów lub mostów, dużych uszkodzeń zębów i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego rodzaju guzów bądź owrzodzeń. Jakie metody bywają zatem wykorzystywane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najistotniejsze, do którego lekarza wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie przytrafiły się nam przykre niespodzianki?

Chirurg stomatolog – terapia

Na pewno najpopularniejszym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – również tych znacznie zniszczonych, wymagających nacięcia tkanek i dłutowania. W razie sporych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach konieczne jest czasem zrekonstruowanie kości – to też jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych schorzeń w miękkich tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów lub owrzodzeń – a także odtwarzaniem zmienionych chorobowo tkanek.

Chirurg stomatolog – jak wybrać lekarza?

Jak łatwo się domyślić, znalezienie złego chirurga stomatologa może być przyczyną sporych problemów. Dobrze więc napisać kilka słów o tym, czym charakteryzuje się właściwy chirurg stomatolog oraz jakimi rzeczami sugerować się przy poszukiwaniach lekarza. Najistotniejsze jest na pewno to, aby wykorzystywał on tylko nowoczesne akcesoria oraz, co najistotniejsze, środki przeciwbólowe. Dużą wagę ma również nastrój w gabinecie i stosunek dentysty do pacjentów – dużo mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie lub wśród bliskich.