Stomatologia estetyczna w trosce o zdrowie ogólne

29 grudnia 2020

Stan sfery psychicznej człowieka w znacznym stopniu decyduje o jego zdrowiu ogólnym. Nasze samopoczucie i tzw. stan ducha wpływa znacząco na układ odpornościowy, w konsekwencji na zapadalność na różne choroby i skuteczność ich leczenia.

Jeżeli nie akceptujemy własnego wyglądu, mamy związaną z tym niską samoocenę, to nasze siły witalne i radość z życia są mocno zaburzone. Warto zatem zadbać o każdy element estetyki i akceptacji siebie samego. Pomoc w tym zakresie oferuje nam stomatologia estetyczna.

Zakres usług stomatologii estetycznej

Stomatologia estetyczna stawia sobie za cel poprawę estetyki zębów i całego układu stomatognatycznego, co w konsekwencji poprawia estetykę uśmiechu i powoduje korzystny lifting twarzy – daje obraz odmłodzenia.

Narzędzia stomatologii estetycznej pozwalające osiągnąć zamierzony cel, to kilka wąskich dziedzin stomatologii ściśle z sobą współpracujących i uzupełniających ofertę zabiegów. Szeroko pojęta dyscyplina stomatologii estetycznej obejmuje: implantologię, protetykę, chirurgię stomatologiczną, ortodoncję, stomatologię zachowawczą i zabiegi higienizacyjne.

Zadbanie o sprawne współdziałanie tylu dyscyplin wymaga od lekarza ogromnej, ciągle aktualizowanej wiedzy i doświadczenia. Duże znaczenie dla jakości końcowego efektu leczenia mają również czynniki pozaludzkie. To:

  • klasa implantów i materiałów stomatologicznych,
  • klasa sprzętu i urządzeń medycznych,
  • stosowanie najnowszych procedur w zakresie terapii i diagnostyki.

Bezbolesność zabiegów

Ogromny postęp stomatologia estetyczna (i nie tylko) poczyniła w kwestii zapewnienia pacjentowi komfortu psychicznego i efektu bezbolesności zabiegów. Stosowanie najnowszej generacji systemów do znieczulenia miejscowego sterowanych komputerowo i współpraca lekarza stomatologa z anestezjologiem, owocują całkowitym wyeliminowaniem bólu pacjenta.

Poprawa komfortu życia

Poprawa estetyki zębów i twarzy to nie tylko aspekt wizualny. To także poprawa komfortu życia, samopoczucia, samooceny i inne postrzeganie przez bliskich, przyjaciół i otoczenie. Piękny uśmiech daje pewność siebie i ułatwia funkcjonowanie w społeczeństwie.

Autor: lek. stom. Beata Świątkowska

Źródło tekstu: https://stomatologiaswiatkowska.pl/blog/stomatologia-estetyczna-w-trosce-o-zdrowie-ogolne/