Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

24 stycznia 2020

Implanty zębów to najlepsza metoda na zastąpienie utraconego korzenia. To wspaniałe rozwiązanie dla pacjentów, którzy utracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się też w przypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one dużo bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie o nie zadbamy, bez żadnych problemów możemy cieszyć się nimi do końca życia. Tak duża wytrzymałość implantów zębowych to w znacznej mierze zasługa materiałów, których używa się do ich wytworzenia. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty stomatologiczne – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Widoczny element to tzw. korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością. Jego ogromnym atutem jest również fakt, że nie reaguje z żadną substancją ani nie koroduje – jego używanie jest zatem w stu procentach bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i zachowaniu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z czego robi się korony implantów zębów?

Spektrum tworzyw, z których wytwarzane są korony jest szersze. Najodpowiedniejszym rozwiązaniem są implanty zębów z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również stosunkowo niedrogie korony metalowe z porcelanową powłoką poprawiającą ich walory wizualne i dodatkowo zapobiegającą alergiom. Ostateczna budżetowa opcja, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z uwagi na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane głównie w miejsce zębów tylnych.