mikropigmentacja głowy, mikropigmentacja kraków

Zastosowania mikropigmentacji

4 maja 2022

Zapewne przeglądając oferty gabinetów kosmetycznych natknęliście się na zabieg mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to tylko rzadko używane określenie na popularny wśród pań makijaż permanentny. Jednakże możliwość wykonania trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.

Mikropigmentacja włosów – alternatywa dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, który wybierają przede wszystkim kobiety chcące zredukować czas poświęcany każdego dnia na wykonywanie makijażu. To dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się, jak chcą wyglądać każdego dnia. Jest jednakże też mikropigmentacja medyczna, która pomimo że wciąż jest zabiegiem kosmetycznym, ma potężny wpływ na psychikę jednostki, która się jej podejmuje. W ostatnim czasie niezmiernie popularne stało się wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na jego koszt nie może zdecydować się mnóstwo osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala też podnieść stopień akceptacji własnego ciała – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczna optyczna rekonstrukcja aureoli sutkowej czy tuszowanie blizn i bielactwa.

Mikropigmentacja włosów – dlaczego ten zabieg należy powtarzać?

Z pozoru zabieg ten wygląda jak zwyczajna usługa tatuażu. Linergistka albo linergista, bowiem tak zwie się specjalista przeprowadzający mikropigmentację, specjalistycznym przyrządem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego pigment. Inaczej niż w przypadku tatuażu ostateczny rezultat nie jest stały i utrzymuje się mniej więcej przez rok. Skąd bierze się ta różnica? Podczas mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytszych warstwach skóry, tymczasem podczas tradycyjnego tatuażu wprowadza się go głębiej. W konsekwencji wraz odnawianiem się wierzchnich warstw skóry po kilku miesiącach pigment sukcesywnie zanika. W związku z tym jeżeli zamierzeniem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe tuszowanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona mieć świadomość, że nieodzowne będzie systematyczne ponawianie zabiegu w mniej więcej dwunastomiesięcznych odstępach.

Kontakt z firmą:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]