Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

6 maja 2021

Magnetoterapie aparat. Uzyskaj więcej informacji.

Magnetoterapia to dział fizykoterapii skupiający się na oddziaływaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej właściwości nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga także w stanach zapalnych, zmniejsza obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników i poprawia krążenie.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na pokaźne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, bardzo dobrze sprawdzające się w pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Kontakt z firmą:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]