Akcesoria do Twoich rolet wewnętrznych

19 września 2018

Płytka montażowa, mechanizm do rolety, napinacz łańcuszka oraz haczyk montażowy to popularne i często nabywane akcesoria do rolet. Ich montaż jest prosty i intuicyjny – każdy w swoim domu przymocuje je w stosownym miejscu, bez potrzeby użycia śrub czy gwoździ, a nawet wiercenia. Bezinwazyjny demontaż i montaż to kluczowe atut nowoczesnych akcesoriów do rolet.

Akcesoria do rolet wewnętrznych – o czym warto pamiętać

Kupujesz rolety wewnętrzne? Oto zestaw akcesoriów, który otrzymasz od producenta:
– napięcie boczne tkaniny,
– napinacz łańcuszka,
– haczyki montażowe.
W trakcie używania rolet wewnętrznych część elementów może się zużyć. Zwykle nowoczesne akcesoria do rolet odznaczają się najwyższą jakością, ale gdy zadziała na nie zbyt wysokie obciążenie, to mogą się złamać. Przydarzyć się może tak np. z uchwytami mocującymi, jeżeli zbyt szeroko otworzymy okno. Nie ma potrzeby wymieniać od razu całych rolet, wystarczy kupić kilka niewielkich elementów z działu akcesoriów do rolet wewnętrznych. Rolety po tej drobnej naprawie będą pracować jeszcze długie miesiące, a nawet lata.

Akcesoria do rolet dzień noc

Roleta dzień i noc to propozycja dla osób, którym zależy na kontroli ilość promieni słonecznych docierających do mieszkania, ale nie wymagają zaciemnienia na poziomie 100%. Pakiet akcesoriów do rolet dzień i noc to nieodłączna para z roletami okiennymi. Są pośród nich części, które służą zwijaniu lub rozwijaniu rolet. Nieocenioną pomocą w montażu, a następnie w użytkowaniu, będzie napinacz i łańcuszek. Celem napinacza jest prawidłowe rozwijanie rolet, dzięki temu łańcuszek nie poplącze się i nie przytnie.