Czym się różni roleta ścienna od okiennej?

20 lipca 2018

Marzysz o roletach w swoich pokojach, ale sprawa wygląda na przegraną, ponieważ nie można ich zamocować na oknie? Nie wszystko stracone. Dla osób takich jak Ty wynaleziono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie lub suficie. W jakich sytuacjach warto kupić taki model rolety? Kiedy rolety ścienne wewnętrzne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część promieni słonecznych do wnętrza, a jednocześnie osłania przed przesadnym rozgrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Domeną tych rolet jest łatwy montaż na suficie albo ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia ani szczególnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają przewiercenia dwóch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, istotną różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym większą osłonę przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są bardziej odsunięte od szyby niż rolety okienne, z tego powodu najlepiej montować je w pomieszczeniach, gdzie powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień i noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień i noc. Tutaj stopień przenikalności światła zależy od gęstości splotu tkaniny i gramatury materiału, z którego wyprodukowano roletę. Rolety dzień noc typu zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich unikatowy charakter, dzięki konstrukcji z poprzecznych pasów, powoduje, że odnajdą się w nowoczesnych, stylowych wnętrzach. Rolety dzień i noc wytwarza się w wersji ściennej i okiennej. Zależnie od potrzeb czy rodzaju okna można wybrać którąś z tych opcji. Roletyścienne dzień i noc polecamy w szczególności do niestandardowych ram okiennych, składających się z wielu kwater.