Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu – oczyszczacz powietrza z jonizatorem

23 lipca 2019

Sporadycznie zdarza się ktoś, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To odczucie świeżości nadają jony ujemne powstające się między innymi w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu powietrza i wody, a także uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu korzystnie wpływają na nasze otoczenie i samopoczucie, oczyszczają powietrze oraz tłumią przykre zapachy.

Jonizator powietrza – skąd bierze się jonizacja??

Jonizacja może nastąpić na skutek wyładowania elektrycznego, emitowania ekstremalnej ilości ciepła lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak kopiarki, laptopy czy ekrany, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, powstają przez przyłączanie się jednego bądź więcej elektronów do neutralnych cząsteczek. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego aby na powrót odczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w domu, powinno się skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji wykorzystywany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pozwala wychwycić niebezpieczne drobnoustroje i wirusy, dym papierosowy czy pyły zawieszone PM2.5 i 10. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu rześkość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na fakt, iż ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego znużenia i podnosi ogólną wydajność fizyczną, poleca się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w szpitalach, urzędach, placówkach oświaty czy biurach, czyli wszędzie tam, gdzie ważna jest koncentracja na wykonywanych zadaniach.