Modele stolików kawowych – jaki wybrać?

20 września 2020

Dobry stolik kawowy powinien być funkcjonalny i wygodny w użyciu. Trzeba również mieć na uwadze, że jest to ciekawy element aranżacji domu. Zależnie od naszych potrzeb możemy przebierać wśród kilku modeli stolików. Który jednak będzie najbardziej odpowiedni?

Jak dobrać odpowiedni stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika należy wziąć pod uwagę parę kwestii. W jakim stylu jest zaaranżowane wnętrze pokoju dziennego? Czy każdego dnia pijemy kawę w tym samym miejscu? Czy w trakcie picia kawy lubimy poczytać książki lub czasopisma? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc nam w dopasowaniu stolika do naszych potrzeb.

Rodzaje stolików kawowych

Dla tych, którzy doceniają optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półką. Z takim stolikiem uda się nie tylko efektywnie zagospodarować niewielką powierzchnię wnętrza, ale także bez wysiłku podtrzymać w nim czystość. Warto zastanowić się również kupnem stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, warto rozważyć kupno stolika z owalnym blatem, który zapełni mniej przestrzeni niż te prostokątne. Kreatywne rozwiązanie stanowią stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno wygodne, jak i wspaniale się prezentują.

Powodzeniem cieszą się także stoliki modułowe, które są skonstruowane tak, by wsuwać jeden pod drugi. Ponadto modele w formie hexagonu można bez ograniczeń układać z większą liczbą elementów. Z kolei osobom, które często pijają kawę z gośćmi, poleca się ławy bądź stoliki z dodatkową opcją rozłożenia.

Praktyczne porady

1. Stolik z kolistym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt czy dzieci.
2. Jeśli dbamy o ekologię, to warto rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), np. wyprodukowanego z europalet. Nieszablonowym pomysłem jest wykorzystanie drewnianego pieńka czy odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien dosięgać poziomu siedziska, a więc około 50-55 centymetrów. Jeżeli chcemy postawić go z boku fotela, to dla komfortu użytkownika musi sięgać do podłokietnika.