Myślisz o dodatkowym ogrzaniu mieszkania? Rozważ biokominek stojący

14 stycznia 2020

Gdy przybliżają się zimne miesiące często marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, że mieszkając w mieście jest to niemożliwe, bowiem w mieszkaniu nie da się ich zainstalować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie przydadzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to znakomite rozwiązanie dla mieszkań, loftów czy eleganckich hoteli. Nie potrzebują podłączenia do komina, bowiem stosowane w nich biopaliwo nie wytwarza dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Ciekłe biopaliwo spala się bez wytwarzania popiołu, w związku z tym ich mycie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co kluczowe, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, grunt, aby zagwarantować mu właściwą cyrkulację powietrza, bo spalane biopaliwo wyzwala pewne ilości dwutlenku węgla. Nie jest on też montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się zima albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu odnieść do schowka do czasu aż ponownie nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, w szczególności tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też nadzwyczaj stabilne. Czy biokominek może całkowicie zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, ponieważ nie generuje tak dużej dawki ciepła, jak klasyczny kominek, jednak jego walory estetyczne sprawiają, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia pomieszczenia.

Biokominek wolnostojący dostosujesz do każdego wystroju mieszkania

Zróżnicowanie biokominków wolnostojących jest imponujące. Można je dobrać do praktycznie dowolnego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dobierzemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych barwach: białym lub szarym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim designem standardowy kominek. Ci, którzy zaaranżowali mieszkanie w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – na rynku są biokominki o jajowatym kształcie, które będą wspaniale wyglądać się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. W rzeczywistości wzorów biokominków wolnostojących jest znacznie więcej – są wzory w formie kolumn, nieduże biokominki na stół oraz spore biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są wyposażone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.