Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

5 września 2020

Problem zanieczyszczenia powietrza dotarł już do świadomości zwykłego obywatela Polski i coraz rzadziej jest banalizowany. Polacy są świadomi, że czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma istotny wpływ na nasze zdrowie. Niemniej jednak tak długo jak nie będą wprowadzone efektywne rozwiązania, każdy może samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, np. poprzez korzystanie z oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zurbanizowany region, tym większe jest niebezpieczeństwo pojawienia się znacznej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój licznych chorób płuc narażeni są w szczególności rezydenci większych miast i terenów w sąsiedztwie fabryk wydalających do atmosfery znaczne ilości tych pyłów. Regularne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pozwoli znacznie osłabić niekorzystne oddziaływanie pyłów na zdrowie. Oczyszczacze powietrza licznych renomowanych producentów, jak np. GREE, Blueair czy Webber, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów, zatem nie jest to już coś nowego na naszym rynku. Co interesujące, poza filtrowaniem z powietrza pyłów, nierzadko mają one również inne przydatne funkcje.

Typy i funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w różnych rozmiarach, dlatego bez trudu dobierzemy sprzęt stosowne do określonej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt duże, więc swobodnie można przenieść je między pokojami. Prócz usuwania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz mikroorganizmy, które mogą powodować liczne choroby czy też reakcje alergiczne, jak również groźny formaldehyd. Dużo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a przy tym przynosi lepszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają także sensory wykrywające wysokie stężenie dwutlenku węgla. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.