Oczyszczanie powietrza w mieszkaniu – to możliwe!

21 czerwca 2019

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jak ważne dla zdrowia i samopoczucia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM10, sadzę czy wirusy i drobnoustroje. Jak zatem wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Efektywność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują niemalże 100% cząsteczek o rozmiarze 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia wysoki poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co usuwa sadzę, pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka eliminuje również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do redukcji kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności okresowej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, zaś jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.