okiennice wewnętrzne shutters, shuttersy na oknach

Ozdobne okiennice shutters – alternatywa dla żaluzji

29 lipca 2020

Urządzając pomieszczenia, z rzadka przeznacza się dużo czasu na dekorację okien. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, to znaczy firany i zasłony, które nieraz zestawiane są dodatkowo z roletami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrzne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych są ruchome, tym samym można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od zachcianek mieszkańców. Produkuje się je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także polichlorku winylu (PCV). Okiennice wewnętrzne shutters montuje się przeważnie na oknach, jakkolwiek jednakowo dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w w Europie domach spotyka się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas zapewne kojarzy je z ekranu telewizora bądź kina, bowiem tego rodzaju okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z cieplejszym klimatem, a więc w krajach śródziemnomorskich czy Afryce Południowej.

Dlaczego warto wybrać okiennice ozdobne shutters?

Oprócz tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters doskonale się prezentują, mają one też pożyteczne funkcje. Przy ich użyciu można regulować wykorzystanie energii słonecznej: latem hamować kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zapobiegać jego stracie. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i nie ma na ogół problemów, aby założyć je na zdecydowanej większości okien. Wytwarza i instaluje się je na zlecenie, co sprawia, że są zdecydowanie kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają wnętrzom bardzo ciekawy wygląd, a więc podwyższają wartość domu. Warto też zaznaczyć, iż ustawienie lameli shuttersów jest ustawia się bez pomocy linek, co rodzice dzieci oraz posiadacze psotliwych zwierzaków, które przerwać sterczące łańcuszki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]