panele drewniane, panele podłogowe

Podłogi drewniane – porady dotyczące montażu paneli

29 kwietnia 2021

Panele podłogowe wyglądają niemal tak, jak drewniane podłogi, a są od nich znacznie tańsze. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie parę chwil, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna zawartość wody w wylewce wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Po powrocie ze sklepu nie wyjmuj paneli z opakowania – trzeba odstawić je na dwie doby, aż pozbędą się zbędnej wilgoci. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

ABC układania paneli podłogowych

Zabierając się za montaż paneli, pamiętaj o jednym – panele podłogowe powinieneś montować zaczynając od rogu pomieszczenia. Przed pracą, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, bowiem potem trudniej będzie je zwrócić. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – absolutnie minimum to piętnaście stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w niezbyt szerokich pomieszczeniach – w ten sposób, by dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wykonane z drewna lub surowców pochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pomieszczeniu. Należy zatem zapewnić im dylatacje o szerokości minimum dziesięciu milimetrów – do ich zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Kontakt z firmą:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]