Rolety okienne – tani sposób na odświeżenie wnętrza

13 listopada 2018

Nie masz pomysłu na modne i nowoczesne zaaranżowanie swojego mieszkania? Jeden, niedrogi produkt może zupełnie zmienić styl i wygląd pomieszczenia. Mowa oczywiście o wewnętrznych roletach okiennych. Z pomocą tej przesłony można dodać koloru dowolnym wnętrzom lub nadać im intymnego i przytulnego charakteru. Profesjonalista z krakowskiego sklepu mającego w swojej ofercie rolety dzień i noc podpowie, jak podjąć właściwe, zakupowe decyzje.

Jakie rolety wybrać?

Okiennych rolet wewnętrznych jest wiele typów. Można je podzielić według różnych kryteriów. Jeśli chodzi o tworzywo, w sklepach kupimy rolety materiałowe wytworzone z nowoczesnych tkaninw różnym zakresie przepuszczających światło. Zwykle jest to wygodny w utrzymaniu i łatwy do czyszczenia poliester.
Z uwagi na funkcje klasyfikujemy rolety na okienne i ścienne. Kolejny podział to poziom zaciemnienia. Tutaj najpopularniejszym modelem są rolety dzień i noc typu 100% zaciemnienia lub zebra.
Następna klasyfikacja to rolety na wymiar lub standardowe. Pierwszy rodzaj zaleca się do okien o niestandardowych wymiarach, z większą ilością segmentów lub wieloma dekoracyjnymi elementami. Jeśli chodzi o wzornictwo, to design rolet jest zgodny z bieżącymi, wnętrzarskimi nurtami.

Czy rolety okienne są tanie?

Ponieważ rywalizacja na rynku rolet jest ogromna, podobnie jak wciąż rosnąca liczba producentów, obecnie rolety można nabyć w nad wyraz zachęcającej cenie. Na co dzień cena jest niewysoka, a do tego zdarzają się również akcje specjalne i promocje, kiedy roletę można kupić z dodatkowym upustem. Rolety okienne są niedrogie i zasadniczo każdy może sobie na nie pozwolić.
Bezinwazyjny montaż, nowoczesne projekty i bogata kolorystyka powodują, że taka osłona na okna staje się coraz bardziej popularna. Cena w stosunku do jakości i długiej żywotności rolety jest bardzo atrakcyjna, stąd miłośników takiej koncepcji na urządzenie wnętrz nie brakuje.