shuttersy w oknach, okiennice dekoracyjne

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

26 października 2023

Planując wystrój wnętrza, sporadycznie poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Najczęściej decyzja pada na tradycyjne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno zdobywające sobie grono zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Charakterystyka okiennic wewnętrznych typu shutters

Podstawową cechą shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych poruszają się, dzięki czemu można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb mieszkańców. Wykonuje się je z PCV, płyt MDF, jak również z drewna. Okiennice ozdobne shutters zakłada się z reguły na oknach, jednakże wspaniale sprawdzą się również na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w w Europie domach widuje się wciąż okazjonalnie, ale większa część z nas z pewnością w kinie lub w telewizji, gdyż te okiennice są bardzo popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Australii czy USA.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez wykorzystania żyłek

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają także zastosowanie. Przy ich użyciu można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: latem powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać ucieczce ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i można założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom bardzo luksusowy wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości posesji. Wypada też zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez pomocy łańcuszków, co rodzice małych dzieci oraz właściciele zwierząt, które mogłyby wplątać się zwisające łańcuszki, uznają na pewno za kolejny atut.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]