Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

16 października 2020

Zobacz shuttersy w sypialni na https://bit.ly/3icSrTd

Szutersy (shutters), a więc wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z aranżacją wnętrz w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten element osłony okna można wykorzystać także w europejskich domach – jest to niezmiernie trwałe, a jednocześnie doskonale prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu przypadków sprawdzi się lepiej niż popularniejsze teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę pokoju. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale uzupełniają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także przebywa się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. Z tego powodu należy zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentacyjne, ale także przytulne. Swoboda wybrania stopnia nachylenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego zaciemnienie, jeśli pragniemy włączyć serial, lub jego lekkie ściemnienie, gdy staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwe czyszczenie

Opcja regulacji przenikania promieni słonecznych do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak z jeszcze innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest zachować niską temperaturę w sypialni, z kolei w okresie zimowym przez dłuższy czas utrzymamy w niej ciepło. Prócz tego takie okiennice efektywniej chronią przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla alergików. Osiada się na nich mniej cząsteczek kurzu aniżeli w fałdach zasłon, a ich utrzymanie jest niezmiernie łatwe i trwa zaledwie parę minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie będą prezentować się także w pokoju dziecka, w kuchni czy w łazience.

Kontakt z firmą:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]