W jakim pokoju zamontować roletę dzień i noc?

21 października 2018

Rolety dzień i noc są jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet. Roleta dzień noc jest znakomita do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła docierającego do pomieszczenia. Jest to także fantastyczny pomysł na zaaranżowanie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do gabinetu, pokoju dziecka albo sypialni, ale bez efektu stuprocentowego zaciemnienia. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Rolety dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach – standardowym, mini lub na wymiar.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków o różnych kolorach. Trójkolorowy materiał lub rolety w pasy o tym samym kolorze, ale innych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie Twojego pomieszczenia.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Odpowiednio dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontować ją w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, w których nie życzymy sobie zbyt wielu promieni słonecznych, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też łazienka lub pokój noworodka.

Rolety dzień noc – dalsze przykłady zastosowania

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie promieni słonecznych może przeszkadzać w odpoczynku lub drzemce, istnieje jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie przeszklona jest duża powierzchnia. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub natężenia światła , przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc wkomponują się też w każde awangardowe wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Nowoczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego bądź nowatorskiego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.