Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

25 listopada 2023

Chcesz kupić lampę solną? Kliknij tutaj.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od dziesięcioleci znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z rozlicznych wypraw po świecie, a czasami kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Sporadycznie aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – przeważnie to po prostu dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wyprodukować obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przede wszystkim lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne kupisz w kilku odcieniach

Lampy solne pięknie się prezentują i bez większego problemu można je dobrać do wystroju wnętrza, bo są dostępne w 3 kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, dlatego że nie ma brył soli o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Nadzwyczaj modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się naturalną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im finezyjne formy, przykładowo walca albo sześcianu.

Lampa solna – przy niej skuteczniej się uspokoisz

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest uspokajający i subtelny, dlatego zaleca się kupienie ich ludziom cierpiącym na bezsenność lub stres, dlatego iż z ich pomocą można szybciej się wyciszyć. Ale z brył soli nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniczki na drobiazgi i prześliczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.

Kontakt z firmą:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]