Zasłony czy rolety dzień noc? Nie wybieraj!

7 października 2018

Kiedy urządzamy wnętrza jesteśmy postawieni przed decyzją: zasłony, żaluzje czy rolety? Czy istnieją przypadki, gdy te elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz będziemy starać się udzielić odpowiedzi na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z zasłonami oraz firankami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na stronach internetowych związanych z urządzaniem wnętrz znaleźliśmy kilka propozycji aranżacji wnętrz według tego pomysłu. Rolety – dzień i noc lub klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W pastelowym, jasnym wnętrzu: dziecięcym pokoju, salonie lub kobiecej sypialni, poza roletą możesz też w oknie zawiesić firanki. W jakich kolorach? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze białym, jasnoszarym bądź kremowym. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Uatrakcyjni to wnętrze i będzie kontrastem lub dopełnieniem do umieszczonych tam poduszek, mebli, dywanu i innych bibelotów.

Rolety dzień noc i zasłony – czy takie połączenie jest możliwe?

Podczas naszych poszukiwań znaleźliśmy także wiele pomysłów na dopasowanie rolety dzień i noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: roleta i zasłona utrzymana w tym samym spektrum kolorystycznym (np. beżu, szarości, bieli, brązie). Kolejna propozycja to rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona i stonowana roleta – przy czym motyw zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (modne kropki, dziecięce bohomazy, romantyczne kwiaty, marynistyczne pasy). Ostatnia sugestia opiera się na kontraście. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz stonowana zasłona: beżowa, szara, biała. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny pomysł na aranżację pokoju. Odważysz się sprawdzić ten stylowy duet u siebie?