Co oznaczają nienaturalne linki przychodzące

19 lutego 2019

Nienaturalne linki przychodzące są kluczowym motywem, przez który na portal internetowy może zostać założony ban od Google. Czy jest możliwość uniknięcia tych nieprzyjemnych obostrzeń?

Unikaj nienaturalnych linków przychodzących

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie nadmiernej liczby odsyłaczy kierujących internautów na naszą witrynę internetową. Manipulują one pozycją witryny w wyszukiwarce i przez to łamią reguły uczciwego SEO ustalone przez koncern Google. Najczęściej nienaturalne linki przychodzące pojawiają się pod postacią wpisów marketingowych przesyconych wieloma odnośnikami. Występuje też proces wymiany linków, co jest zakazane. Witryna jest ukarana filtrem w Google za nienaturalne linki, jeśli nieprofesjonalne praktyki zostaną wykryte, a to łączy się z gwałtownym obniżeniem jej rangi w przeglądarce, nawet o 50 stron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Zwróćmy uwagę na to, że gdy na witrynę zostanie nałożony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie ubiegać się o odtworzenie prawidłowej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie daje stuprocentowego sukcesu. Jeśli chcemy podnieść szansę na sprawne usunięcie filtrów – zasięgnijmy porady specjalistycznej firmy SEO. Profesjonaliści momentalnie zidentyfikują realną przyczynę i uporają się z nienaturalnymi linkami. Pamiętajmy, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google najlepiej zlecać tylko prestiżowym agencjom.