Przeniesienie domeny – dlaczego warto?

24 kwietnia 2020

Domena to unikatowa nazwa, która pozwala na identyfikację witryny www, a następnie znalezienie jej w internecie. Jeżeli prowadzi się przedsiębiorstwo, to współcześnie – w okresie nieprzerwanego dostępu do Internetu – założenie własnej strony, na której zareklamujemy nasze produkty bądź usługi, jest kluczowe. Firma hostingowa, z której oferty aktualnie korzystasz zawiodła Twoje oczekiwania? Może czas przemyśleć możliwość transferu domeny.

Co zyskasz na transferze domeny?

Firmy hostingowe bezustannie ewoluują, aby dostarczać klientom skuteczniejsze rozwiązania, które umożliwiają zaoszczędzenie pieniędzy, ale także komfortowe zarządzanie domeną. Skusiłeś się na promocję domeny za parę złotych? Abonament niebawem się skończy, a przedłużenie ważności domeny nagle stało się kosztowne? W takim przypadku opłaca się przeprowadzić migrację domeny. Dobór innego operatora dla domeny umożliwi także bardziej komfortowe nią administrowanie za pomocą prostego panelu, jaki między innymi jest w dyspozycji dla klientów hostingu w Kru.pl. Migracja domeny może także mieć znaczne znaczenie pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych – uwierzytelnieni operatorzy funkcjonują zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych. Plusem użytkowania hostingu w Kru.pl jest też prosty proces cesji domen, możliwość wnoszenia opłat w kryptowalutach i całodobowa możliwość pobrania kodów AuthInfo – sekwencji znaków potrzebnych do migracji domeny do innego rejestratora.

Jak wygląda procedura przeniesienia hostingu

Transfer domeny jest niezmiernie prosta – wymaga zaledwie wykonania paru kroków. By przenieść domenę o rozszerzeniu .pl należy najpierw pobrać kod AuthInfo u obecnego operatora oraz przesłać formularz na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się nazwę domeny i kod. Przeniesienie domeny .pl może być przeprowadzona najwcześniej po dwudziestu jeden dniach od jej odnowienia bądź rejestracji. Po zapoznaniu się z kosztami migracji domeny, a także po potwierdzeniu zlecenia, rozpoczyna się proces przeniesienia. Strona przeważnie jest widoczna w sieci w ciągu doby od zaksięgowania przelewu za migrację.